0 (850) 840 87 87

BİREYSEL PSİKOLOJİK DANIŞMA

Psikolojik Danışma kavramı sıkça karşılaşılan ve duyulan bir kavram olmasının yanında birçok insan tanımlamakta ve açıklamakta zorlanmaktadır. Bireysel Psikolojik Danışma , bireyin kendini anlayabilmesi, tanıyabilmesi, sorunları hakkında iç görü kazanabilmesi, sağlıklı ilişki ve iletişim kurabilmesi ve nihayetinde kendini gerçekleştirmesine yardımcı olmak için bu alanda profesyonel kişiler tarafından verilen ruh sağlığı hizmetidir. Bu süreç danışan ile danışmanın arasında, danışanın kendini iyi hissetmesini ve hayat kalitesini arttırmayı amaçlayan, karşılıklı etkileşime dayalı bir süreçtir.

Bireysel Psikolojik Danışma sürecinde, danışman danışanın problemlerini gizlilik ve güven temelinde anlamaya ve çözümlemeye çalışır. Danışan ise adeta kendi dünyasını keşfe çıkmış, olayları ve durumları daha iyi analiz edebileceği bir sürece girmiştir.

Bireysel Psikolojik Danışma , danışanın isteği doğrultusunda gönüllü olarak gerçekleştirilir. Çünkü bu süreç danışanın da sorumluluk almasını, işbirliği yapabilmesini gerektirir. Kendi isteğiyle danışmaya gelmeyen bir kişinin bu sorumlulukları alması ve danışma sürecini verimli bir şekilde geçirmesi pek de mümkün değildir.

Konya psikolojik danışma merkezleri içerisinde son yıllarda önemli artışlar görülmektedir. Optimum Psikoloji- Konya olarak destek almak için başvuran her bir danışanımıza, gizlilik ve güven temelinde, bireysel haklara saygı ilkesiyle danışanların koşulsuz kabul edildiği, yargısız, dürüst ve empatik bir danışma süreci sağlama gayretindeyiz.

Konya Psikolog – Psikolojik Danışman Fiyatları

Psikolojik Danışma almaya karar veren bireyler Konya psikolog fiyatları ve konya psikolojik danışman fiyatları hakkında araştırmalar yapmakta ve bilgi almak istemektedirler. Bu noktada şunu belirtmeliyiz ki, profesyonel bir psikolojik destek sürecinde önemli olan ilk şey yardım alacağınız uzmanın bu alandaki yeterliliği, yetkinliği, tecrübesi, iletişim şekli, size verdiği güven, hakkında yapılan yorumlar gibi etkenlerdir. Konya psikolojik danışman alanında çalışan uzmanların seans ücretleri her uzmanın kendi kriterlerine göre belirlediği bir alan olması sebebiyle kesin fiyatlar belirtemeyiz fakat ortalama 100 ile 300 TL arasında değiştiği görülmektedir.

Bireysel Psikolojik Danışma İçeriği ve Süresi

Danışma içerisinde danışanı rahatsız ve huzursuz eden her türlü konu konuşulabilir. Özel hayat, ilişkiler, aile ve evlilik sorunları, cinsel sorunlar, varoluşsal sorunlar vb. birçok konu olabilir. Psikolojik Danışman bu süreçte sorduğu sorularla danışmaya yön verir ve danışanı anlamaya, problemlerini çözümlemeye çalışır. 

Seanslar çoğunlukla 50 dakika sürer ve bazı durumlarda art arda yani çift seanslar yapmak da mümkünüdür. Uygulanan tekniğe göre ise seans aralıkları değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle haftada 1 kere olmakla beraber uzmanın yaklaşımıyla ve yönlendirmeleriyle sıklığı arttırılabilir ya da azaltılabilir.

 

Optimum Psikoloji – Psikolojik Danışma Merkezi
Konya Psikolojik Danışman Desteği – Konya EMDR