0 532 242 52 21

HAKKIMIZDA

Optimum Psikoloji - Psikolojik Danışma ve Cinsel Terapi Merkezi

Optimum Psikoloji – Konya
Psikolojik Danışma Merkezi

Optimum Psikoloji olarak misyonumuz; ‘Çocuk genç, yetişkin ve çiftlerin psikolojik sorunları, cinsel sorunları ve yaşamlarındaki diğer tüm zorlukların üstesinden gelmelerini sağlayarak yaşam kalitelerini arttırmak.

Optimum Psikoloji olarak vizyonumuz, bize başvuran tüm danışanların içgörü kazanmış, sorunlarından kurtulmuş ve yaşamında ilerleyen zamanlarda karşılaşabileceği sorunlara karşı da farkındalığı artmış, daha güçlü ve güvenli bireyler olabilmelerini sağlamaktır.

EMDR Tekniği

Çocuk ve Genç Danışmanlığı

Bilişsel Davranışçı Terapi

Cinsel Sorunlar

Çift Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Bireysel Psikolojik Danışmanlık

Fatih UĞUR / Psikolojik Danışman

Psikolojik Danışman Fatih UĞUR, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimine ise İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında halen devam etmektedir. Konya’ da Psikolojik Danışman olarak 11 yıldır çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle Genç, Yetişkin ve Çift Danışmanlığı ve Cinsel Sorunlarla yoğun olarak çalışmaktadır.

Fatih UĞUR' un Almış Olduğu Eğitimler:

  • Tüm psikolojik sorunların geçmişteki bir ya da birden fazla travmatik anıdan kaynaklandığı gerçeğinden yola çıkarak, Davranış Bilimleri Enstitüsü Klinik Psikolog Emre Konuk' tan EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi aldı. EMDR Terapisi hakkında daha detaylı bilgi için, EMDR Tekniği sayfamızı okumanızı öneririz.
  • Cinsel sorunların evliliklerde ve ilişkilerde ortaya çıkardığı problemlerin çok derin ve çok da yaygın olması nedeniyle; Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi aldı.  Buna ek olarak çift terapisi ve aile danışmanlığı eğitimleri aldı. 
  • Psikolojik sorunların çözümünde çok etkili ve önemli bir teknik olduğuna inandığı için, Psikoterapi Enstitüsü Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi aldı.  
  • Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi eğitimleri aldı.

Halen alanıyla ilgili eğitimler almaya ve vermeye devam etmektedir.