0 532 242 52 21

Pedagog Merve YILMAZ

Bu sayfaya, Konya Pedagog veya Konya Çocuk Psikoloğu aramaları yaparak ulaştınız. Tüm çocukluk dönemi sorunlarıyla ilgili Oyun Terapisi alanında da uzmanlaşmış olan, Pedagog Merve YILMAZ’ dan destek alabilirsiniz. Özgeçmişi ve hakkında yazılmış danışan yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz.
#pedagog  #konyapedagog  #psikolog  #konyapsikolog  #pedagogmerveyılmaz  #optimumailedanışmanlık  #optimumpsikoloji

Pedagog Merve Yılmaz; Çumra Anadolu Lisesi’ndeki lise eğitiminin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nda ulusal psikoloji öğrencileri değişim programları koordinatörü ve denetim kurulu üyesi olarak faaliyetlerde bulundu. Lisans Eğitimi boyunca pek çok kurumda stajlarını tamamladı.

Stajyer Olarak Görev Yaptığı Kurumlar;

 • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi
 • Küçükçekmece Adliyesi
 • Bahçelievler Rehberlik Araştırma Merkezi
 • Bakırköy Adalet Sarayı
 • Küçükçekmece Mustafa Pars İlkokulu

Şu an  Özel  Optimum Aile Danışma Merkezi’nde Pedagog-Psikolog olarak çalışmalarını sürdürmekte olan Merve YILMAZ,  alanıyla ilgili eğitimler almaya devam etmektedir.

Almış Olduğu Eğitim ve Seminerler;

 • Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi | Psikoloji İstanbul (Nilüfer Devecigil)
 • Pedagojik Formasyon Eğitimi
 • DENVER 2 Gelişimsel Tarama Envanteri Uygulayıcı Sertifikası | Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği
 • İstismarda Travma Eğitimi | Psikologos Bilimsel Araştırmalar ve Psikolojik Danışma Merkezi
 • Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi Çocuk ve Ergenlik Dönemi Depresyonu Çalışma Grubu | Uzm. Dr.  Alper YILMAZ
 • Sineterapi Atölyesi | Uzm. Psk. Ayşegül AKYAPRAKLI
 • Aşk ve Kimlik | Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ

PEDAGOG MERVE YILMAZ - DANIŞAN YORUMLARI

Azize

Pedagog Merve Hanıma oğlumun sosyal fobisi ve okula uyumsuzluğu icin başvurmuştuk.oyun terapisi ve emdr uyguladı. oyun terapilerinden oğlum cok rahatlamış ve pozitif bir şekilde çıkıyordu. kısa sürede okula uyum sağladı ve eskiye nazaran arkadaşları ile daha rahat iletişime gecmeye basladı. Merve Hanim bizlerede nasıl davranmamız gerektiğini anlattı bizler de ailesi olarak doğru bildiğimiz yanlış davranışlarımızı düzeltmeye çalıştık. kendisi çok sıcakkanlı bir psikolog.bizim gibi sorunu olan ailelere tavsiye ederim. kendisine tekrardan çok teşekkür ediyoruz.

Emine Y.

Pedagog Merve Hanım’ı arkadaşlarımın tavsiyesiyle buldum. 5 yaşındaki oğlum için alt ıslatma ve parmak emme şikayetlerimiz için geldik. Merve Hanım ile yaptığımız ilk görüşmeden sonra Melih’in asıl sorununun duygularını bastırması, özellikle olumsuz duyguları yokmuş gibi davrandığını farkettik. O güne kadar biz böyle bir sorunun farkında değildik. Seanslar ve Merve Hanım’ın bize verdiği ev ödevleriyle bu durumu aşmaya çalışıyoruz. Melih şuan olaylar karşısında ne hissettiğini daha açık ifade edebiliyor. Seanslarımız hala devam ediyor ve olumlu gidişatı görebiliyoruz. Merve Hanım’ın Melih’e yaklaşımı çok iyi, oğlumuz seanslara gitmek için can atıyor. Konya’da çocuk psikoloğu arayışımızda tercihimizi Psikolog Merve Hanım’dan yana kullandığımız için çok mutluyum. Anlayışı, bilgisi, donanımı ve güler yüzlülüğüyle Merve Hanım’ı herkese tavsiye ederim.

Şerife T.

Psikolog Merve Hanıma çocuğumuzla yaşadığımız sorunlarla ilgili pedagog ararken ulaştık. Başvurduğumuzda çocuğum aşırı hırçın ve sürekli ağlama nöbetleri geçiriyordu.Tırnaklarını yiyor ve okulda uyum problemi yaşıyordu. Merve Hanım sayesinde davranışlarının sebeplerini öğrendik.Farkında olmadan bu davranışları tetiklediğimiz noktalar ve doğru bildiğimiz yanlışlar varmış. Merve Hanımın çocuğumuzla yaptığı ikinci görüşmeden sonra bile hemen fayda görmeye başladık. Birkaç seans sonrasında çocuğumuzla düzgün iletişim kurabilir hale geldik. Karşılıklı kararlar almaya başladık. Tırnak yeme ve okulla ilgili tüm problemleri çözüldü. Hatta okulda daha sosyal girişken davranışlar sergilemeye başladı. Merve Hanım, sadece çocuğumuza değil, bize de gösterdiği yöntemlerle duygularımızı ve birbirimizi dengelemeyi öğretti. Benzer problem yaşayan aileler olursa karamsarlığa düşmemelerini ve zaman kaybetmeden psikolojik destek almalarını belirtir,güleryüzlülüğü, yetkinliği ve empatik yaklaşımı ile Konyada çocuk psikoloğu ya da pedagog arayan herkese Psikolog Merve Hanımı en içten duygularla tavsiye ederim.

Suzan K.

Pedagog Merve hanımdan, kızım için psikolojik destek aldık. Ağlamasından ve korkularından dolayı başladık sürece, ilk benimle konuştu Merve hanım. Düşündüm bendenmiş sorunun nedeni demek ki, ben de kızım da düzeldi gibi. Merve hanım kurtarıcı meleğim oldu. Kızım ilk defa  birinin yanında bensiz kaldı. Pedagog Merve hanımı herkese tavsiye edebilirim. Sorunları çözdüğünden eminim kendisinden Allah razı olsun.

Saliha T.

Pedagog Merve hanıma, Anasınıfı sonunda 1. Sınıfa başlayıp başlamama konusunda kararsız kaldığımız için danışmak istedik. Kızımızın sıkıntılarını gidermek için bir danışmana ihtiyaç duyduk. Bir saat sürdü ve anne, baba, çocuk olarak sorunlarımızı tespit etmek için uğraştık. Çok memnun kaldık. Güleryüzlülüğüyle Merve Hanım’ı ve merkezi başkalarına tavsiye edebilirim.

Kaçmaz S.

Eşimin vefatından dolayı başvurdum. Panik atak huzursuzluk aşırı korkular tükenmişlik hissi ve bir çok benzeri şeyler. Kendi isteğimle artık çok zor durumda, çaresiz ve yorgun hissettiğim için kendi isteğimle başvurdum. Şuan 4. Seanstayım ve ilk seansta rahatlamıştım gayet memnun kaldım ve seanslardan sonra bunu bariz rahatladığımı gördüm.Şuan kendimi daha huzurlu, daha öz güvenli  ve daha mutlu hissediyorum.Kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben çok memnun kaldım ve benim gibi olanlarda kesinlikle memnun kalacaklarına eminim. Özellikle travma yaşayanlar mutlaka gelmeliler.

Sema K.

4 yaşındaki oğlum okula gitmek istemiyordu. Kendi çabalarımla ikna edemeyince bir uzmandan yardım almaya başladım. Merve Hanım için yapılan olumlu yorumları görünce , ve bizim sorunumuza benzer durumdaki anne ve çocukların çözüme kavuştuğunu okuyunca gelmeye karar verdim. Yaklaşık  aylık süreç sonunda olumlu ilerlemeler kaydettik. Oğlum okula giderken eskisi kadar sorun çıkarmıyor. Başarılı bir süreç olduğu kanaatindeyim. Pedagog Merve Hanım’ı elbette başkalarına tavsiye ettim/ederim.

Y. K.

Oğlumuzun uzun zamandır devam eden takıntılı davranışları var. Hem onda hem anne-baba olarak bizde stres, gerginlik yaratıyor. Çok sık yer değiştirme nedeniyle problemlerimiz oluyordu. 2 ay önce buraya taşındık. Problemlerimiz artınca internetten araştırarak geldik. 4.seansımızdayız. Şuana kadar  memnunum. Önce bizimle görüşme daha sonra çocuk ile görüşmeler şeklinde oldu. Her hafta telefon görüşmesi ile bilgi verildi. Sorularımız cevaplandı. Pedagog Merve Yılmaz’ı tavsiye ediyorum.

Alime I.

Sorunumuz kızımdı. 8 yaşında bi anda  okula karşı gitmeme isteği oluştu. Giderek artan korkuları vardı. Bizi de şöyle etkiliyordu. Tek başına bir yerde kalamıyor sürekli bizi yanında istiyordu.Kendimiz sorunları çözemiyorduk artık. Danışmanlık süreci de bir ay kadar sürdü. Artık geceleri yanımıza gelmiyor. Pedagog Merve Yılmazı’ı kesinlikle tavsiye ediyorum. Güler yüzlü ve anlayışılı. Yardımlarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum.